W Tokio najwyższy wskaźnik zakażeń od dwóch miesięcy

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
2 lipca 2020, 08:40
Tokio, Japonia
<p>Tokio, Japonia</p>/Shutterstock
W Tokio, mieście liczącym 14 mln mieszkańców potwierdzono w czwartek ponad 100 nowych przypadków infekcji koronawirusem - poinformowała telewizja NHK. To najwyższy wskaźnik zakażeń od dwóch miesięcy.

Od czasu zniesienia stanu wyjątkowego 25 maja władze metropolii liczyły, że dzienny przyrost zachorowań uda się utrzymać poniżej poziomu 20 przypadków.

Jednak liczba wykrytych i potwierdzonych infekcji zaczęła ponownie wzrastać i w ostatnich dniach stale przekraczała 50.

Władze miasta oświadczyły niedawno, że nie będą już traktować priorytetowo uzyskania niskiej liczby zachorowań. Skupią się natomiast na radach ekspertów jak powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa i uniknąć dalszego osłabienia gospodarki.

Ostatnio liczba dziennych infekcji koronawirusem w Tokio przekroczyła poziom 100 przypadków 2 maja.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj