Armia Izraela zaatakowała we wtorek kierownictwo palestyńskiego Hamasu w stolicy Kataru - Dausze. Poinformowała o tym agencja Reutera, powołując się na izraelskich urzędników. Armia potwierdziła uderzenie na przywódców palestyńskiej organizacji, ale nie przekazała, gdzie zostali zaatakowani.
Izrael zaatakował kierownictwo Hamasu na terytorium Kataru
W Dausze we wtorek słychać było głośne eksplozje - podał Reuters.
Katarska stolica jest jedną z głównych siedzib przebywających na uchodźstwie działaczy palestyńskiego Hamasu.
Islamistyczny ruch od 2007 r. rządzi Strefą Gazy. 7 października 2023 r. najechał na południe Izraela, co było początkiem wciąż trwającej wojny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
oprac. Kamil Nowak
Redaktor i wydawca strony głównej, z redakcjami Grupy Infor (Forsal.pl, Dziennik.pl, GazetaPrawna.pl, Infor.pl, ZdrowieGO.pl) związany od 2010 roku. Zajmuje się tematyką stosunków międzynarodowych, polityki gospodarczej i technologicznej, bezpieczeństwa, a także psychologią, zarządzaniem i pracą. Wcześniej zajmował się naukowo teoriami społeczeństwa sieci.
