Jeden z ekspertów, zoolog Peter Daszak, powiedział opuszczając centrum: "Doskonałe zaplecze, bardzo pouczające spotkanie".

Napisał również na Twitterze, że grupa spotkała się z personelem odpowiedzialnym za zdrowie zwierząt w prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan, zwiedziła laboratoria i przeprowadziła dyskusję połączoną z sesją pytań i odpowiedzi.

Dalsze szczegóły wizyty nie zostały ogłoszone podczas będącej pod ścisłą kontrolą podróży, a media mogły jedynie obserwować, jak zespół specjalistów WHO kursuje między hotelem a odwiedzanymi placówkami.

Rzecznik MSZ Wang Wenbin odpowiadając na krytykę, że Chiny nie ujawniają zbyt wiele, oznajmił, że chiński rząd zapewnił znaczące wsparcie i pomoc ekipie WHO.

"Chińscy eksperci podzielili się wieloma informacjami i wynikami badań z ekipą WHO i przeprowadzili kilka rund dogłębnej wymiany na tematy naukowe będące przedmiotem wspólnego zainteresowania" - dodał.

Dyrektor WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych Mike Ryan odrzucił opinie krytyków, którzy twierdzili, że każdy raport z misji będzie niekompletny. Zespół "zasługuje na wsparcie społeczności międzynarodowej" - powiedział.