„Na kierunku charkowskim wróg działa bez powodzenia, próbując przesunąć się do przodu w głąb linii bojowych i utworzyć tzw. pas bezpieczeństwa. W Wowczańsku przeciwnik ugrzązł mimo ściągania sił i środków, które stale uzupełnia kosztem jednostek na innych kierunkach” – napisał na Telegramie Syrski po wizycie w jednostkach broniących się w najgorętszych punktach wschodniego frontu. (https://t.me/osirskiy/719)

Jak zaznaczył, siły rosyjskie kontynuują intensywne działania ofensywne na całej linii frontu, a zwłaszcza na kierunku pokrowskim i kurachowskim, gdzie już od kilku miesięcy trwają zacięte walki, ale siłom ukraińskim udaje się powstrzymywać postępy wroga.

Zacięte walki w okolicach Czasiw Jaru i Kliszczijiwki

Reklama

„Trwają walki w okolicy Czasiw Jaru, Kliszczijiwki i Kałyniwki. Przeciwnik próbuje zająć te miejscowości w celu poszerzenia swego ruchu w kierunku Kramatorska i Słowiańska” – oznajmił Syrski.

Według niego siły rosyjskie bez powodzenia szturmują Biłohoriwkę w obwodzie ługańskim oraz Siewiersk w obwodzie donieckim.

Generał Syrski dodał, że jeśli chodzi o kierunek zaporoski, to siły rosyjskie bez powodzenia próbują atakować w okolicach wsi Staromajorske i Robotyne.

mw/ ap/