Kanclerz Austrii udał się do Kijowa. Chce spotkać się z Zełenskim

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
8 kwietnia 2022, 20:47
Karl Nehammer
<p>Karl Nehammer</p>/ShutterStock
Kanclerz Austrii Karl Nehammer wyruszył do Kijowa, gdzie w sobotę rano spotka się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – przekazał w piątek w komunikacie Urząd Kanclerski.

Według kancelarii Nehammera celem wizyty ma być „dalsze zapewnianie Ukrainie możliwie najlepszego wsparcia humanitarnego i politycznego”.

W poniedziałek wieczorem Nehammer rozmawiał telefonicznie z Zełenskim, o czym ukraiński przywódca poinformował na Twitterze. Jak podał, rozmowa dotyczyła przebiegu ukraińskiej walki obronnej oraz zbrodni popełnionych przez rosyjskich okupantów w obwodzie kijowskim.

W czwartek austriackie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało, że z kraju zostają wydaleni czterej rosyjscy dyplomaci.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj