Jak przypomniał na udostępnionym w mediach społecznościowych nagraniu, w piątek rosyjska armia zabiła kolejne ukraińskie dziecko, 5-miesięcznego chłopca o imieniu Danyło z Awdijiwki. Jego rodzice zostali ranni.

"To jeden z setek rosyjskich ostrzałów artyleryjskich, które państwo-terrorysta prowadzi każdego dnia. I przy tym Rosja przewodniczy w Radzie Bezpieczeństwa ONZ" - zauważył Zełenski. "Trudno jest wyobrazić sobie coś takiego, co bardziej udowadniałoby pełne bankructwo takich instytucji" - dodał.

Według prezydenta "nie ma takiej formy terroru, jaka jeszcze nie zostałaby zastosowana przez Rosję. I nie będzie takiej przyczyny, która powstrzyma reformę globalnych organizacji, w tym RB ONZ".

"Terroryści powinni przegrać, odpowiadać za terror, a nie przewodniczyć czemukolwiek" - oświadczył Zełenski. (https://t.me/V_Zelenskiy_official/5706)

Reklama

Rosja jest obok USA, Chin, Wielkiej Brytanii i Francji jednym z pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ; w sobotę obejmuje w niej przewodnictwo.