Prawnicy obecnie bankrutującego Remingtona złożyli oferty ugody we wtorek w sądzie w mieście Waterbury w stanie Connecticut dzień po oddaleniu przez sąd wniosku Remingtona o odrzucenie powództwa.

Dziewięć rodzin pozywających firmę, którym zaoferowano po prawie 3,7 mln USD, rozważa te propozycje – przekazali ich prawnicy.

Wyprodukowany przez Remingtona karabin Bushmaster AR-15 został użyty podczas ataku 14 grudnia 2012 r. w Sandy Hook Elementary School w Newtown, gdzie zginęło 20 pierwszoklasistów i sześciu nauczycieli. 20-letni napastnik Adam Lanza przed masakrą zabił w domu swoją matkę, a następnie popełnił samobójstwo, gdy policja przybyła do szkoły.

Reklama

Krewni dziewięciu ofiar twierdzą w pozwie, że firma Remington nie powinna była nigdy sprzedawać tak niebezpiecznej broni i zarzucają jej, że poprzez marketing i lokowanie produktu w brutalnych grach wideo celowała w młodszych, trudnych mężczyzn. Rodziny ofiar twierdzą, że chcą zapobiec przyszłym masowym strzelaninom.

Prawnicy firmy Remington zaprzeczyli zarzutom. We wniosku o odrzucenie powództwa argumentowali, że nie przedstawiono żadnych faktów, które pozwoliłyby stwierdzić, że marketing firmy miał jakikolwiek związek ze strzelaniną.

Firma Remington z siedzibą w Madison w Karolinie Północnej złożyła wniosek o upadłość w zeszłym roku po raz drugi w ciągu dwóch lat. Jej aktywa zostały później sprzedane kilku firmom - informuje agencja AP.