Sankcjami zostało objęte m.in. rosyjskie przedsiębiorstwo zajmujące się wykopywaniem kryptowaluty Bitriver, oligarcha Konstantin Małofiejew, jak i 635 obywateli Rosji, którzy "są zaangażowani w tłumienie buntów w Rosji i za granicą, byli zaangażowani w działalność, która zagraża integralności terytorialnej Ukrainy, i w łamanie praw człowieka w zakładach karnych i miejscach nieoficjalnych zatrzymań na kontrolowanym przez Rosjan terytorium Donbasu na Ukrainie" - jak podano w oświadczeniu, cytowanym przez serwis Axios.

Dodatkowo, trzej rosyjscy przedstawiciele władz zostali objęci nowymi amerykańskimi sankcjami za udział w naruszaniu praw człowieka i osłabianie demokracji na Białorusi.

"Resort finansów może i będzie namierzać tych, którzy unikają, próbują uniknąć lub pomagają uniknąć amerykańskich sankcji nałożonych przeciwko Rosji, ponieważ pomagają oni wspierać brutalną wojnę z wyboru Putina" – napisano w oświadczeniu.

"Stany Zjednoczone będą pracować nad zapewnieniem, że sankcje, które nałożyliśmy, w ścisłej koordynacji z naszymi międzynarodowymi partnerami, obniżą zdolność Kremla do demonstrowania siły i finansowania inwazji" - dodano. (PAP)

Reklama