Jak podaje Amerykański Związek Motorowy (AAA), jest to najszybsze tempo spadku kosztów benzyny od dekady. Średnia cena w kraju wynosi obecnie 4,13 dolara za galon, a w ośmiu stanach nawet poniżej 4 dolarów.

Fox News zauważył, że ceny benzyny osiągnęły szczyt w czerwcu. Sięgały 5,02 dolara za galon. W Nowym Jorku wynoszą teraz 4,48 dolara, w New Jersey - 4,35 dolara, a w Connecticut - 4,31 dolara za galon. Najtaniej jest w Teksasie - 3,69 dolara.

"Tankując mniej, konsumenci wydają się odciążać portfele. Są powody do ostrożnego optymizmu, że koszty wciąż będą spadać, zwłaszcza jeśli światowa cena ropy nie będzie gwałtownie rosła. Ale ogólna sytuacja pozostaje bardzo zmienna” - ocenił rzecznik AAA Andrew Gross.

Fox News przypomniał, że prezydent Joe Biden tweetował na początku tego tygodnia, że obecny spadek cen benzyny jest najszybszym, jaki naród widział od ponad dekady. Jak dodała stacja, krytycy amerykańskiego przywódcy nie przegapili jednak, że jest wciąż droższa prawie 2 dolary za galon niż kiedy objął urząd.

W opinii AAA ceny benzyny mogą wciąż spadać.

"Jeśli popyt na benzynę pozostanie niski wraz ze wzrostem zapasów, ciągłym spadkiem cen ropy naftowej, kierowcy prawdopodobnie nadal będą obserwować przy dystrybutorze spadek kosztów" – przewiduje Amerykański Związek Motorowy.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski