Premier Morawiecki napisał wcześniej w piątek na Twitterze, że po ostatnich owocnych rozmowach z wiceprezydent USA Kamalą Harris i sekretarz energii Jennifer Granholm "potwierdzamy realizację projektu jądrowego w sprawdzonej i bezpiecznej technologii" Westinghouse Nuclear. Szef rządu poinformował, że w środę Rada Ministrów przyjmie stosowną uchwałę w tym zakresie.

"Fantastyczne wieści od Premiera Morawieckiego: w wyniku jego współpracy z Kamala Harris, Polska wybrała amerykański rząd oraz firmę Westinghouse na swojego partnera w energetyce jądrowej. Formalnie proces zakończy się w przyszłym tygodniu! Dziękuję Mateuszowi Morawieckiemu i sekretarz energii Jennifer Granholm za ciężką pracę nad tym projektem. Razem wzmocnimy nasze stosunki dwustronne i bezpieczeństwo energetyczne Polski dla przyszłych pokoleń!" - napisał na Twitterze ambasador Brzezinski.

Rzecznik rządu Piotr Müller podkreślił w rozmowie z PAP, że przyjęcie oferty amerykańskiej, to bardzo ważny moment. "Energia atomowa będzie ważnym elementem bezpieczeństwa energetycznego Polski" – ocenił.

pś/ mrr/

Reklama