Spotkanie Duda-Trump

Kancelaria zamieściła informację o rozpoczęciu się spotkania o godz. 20.39 polskiego czasu. We wpisie na portalu X zamieszczono zdjęcie obu prezydentów.

Kilka minut później prezydent Trump pojawił się na scenie konferencji CPAC.

W delegacji towarzyszącej polskiemu prezydentowi są ministrowie KPRP Wojciech Kolarski, Marcin Mastalerek i Nikodem Rachoń.

Komunikat Białego Domu

Prezydent USA Donald Trump spotkał się w sobotę z prezydentem Polski Andrzejem Dudą i potwierdził bliski sojusz obu krajów - poinformował Biały Dom w serwisie X. Trump pochwalił też Dudę za zaangażowanie Polski w zwiększenie wydatków na obronność.

Rozmowa - która trwała prawdopodobnie mniej niż 10 minut - rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem bez obecności mediów i wstępnych oświadczeń.

Spotkanie miało miejsce w ośrodku Gaylord National Convention Center pod Waszyngtonem, gdzie odbywa się konferencja Conservative Political Action Conference (CPAC).