Jak poinformował rzecznik MPK Marek Gancarczyk, zakup małych autobusów wynika z potrzeby świadczenia usługi przewozowej na trasach, gdzie nie są w stanie kursować autobusy o standardowych wymiarach. Po dostawie trzech nowych pojazdów krakowski przewoźnik posiada już 36 autobusów tego typu wyprodukowanych przez Autosan.

„Zakup nowych pojazdów tego typu zwiększy liczbę małych autobusów w taborze MPK SA i sprawi, że przewoźnik nie będzie już musiał wypożyczać tego typu pojazdów, aby móc realizować usługę przewozową na wąskich drogach” - wskazał rzecznik.

Według niego pojazdy będą wykorzystywane m.in. na tych liniach, których trasa prowadzi przez bardzo wąskie ulice, takie jak ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej czy drogi w rejonie szpitala okulistycznego w Nowej Hucie.

Zakupione niskopodłogowe pojazdy, dysponujące 63 miejscami dla pasażerów, w tym minimum 15 miejscami siedzącymi wyposażono w silniki spełniające najwyższą europejską normę Euro 6. Każdy posiada m.in. klimatyzację oraz porty USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ je/