W środę podpisana została umowa na realizację tego przedsięwzięcia. Jego wykonawcą będzie P.H.U Prima z powiatu sochaczewskiego – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Jak podał, „planowany termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca 2021 r.”

„Samorząd Mazowsza sfinansuje remont drogi wojewódzkiej nr 570 na terenie gminy Czerwińsk nad Wisłą. Koszt inwestycji to 1,5 mln zł. Dziś została podpisana umowa z wykonawcą” – podano w komunikacie. Jak wyjaśniono, inwestycja dotyczy 2,6 km drogi - od miejscowości Komsin przez Parlin do skrzyżowania z drogą krajową nr 62. Roboty obejmą m.in. frezowanie nawierzchni i jej wyrównanie mieszanką mineralno-asfaltową oraz ułożenie dwóch warstw masy bitumicznej. Dodatkowo przydrożne rowy zostaną odmulone i oczyszczone, a pobocza wykonane z kruszywa.

Reklama

Według marszałka Mazowsza Adama Struzika, na inwestycje drogowe samorząd województwa przeznaczy w tym roku 384 mln zł. „Utrzymanie infrastruktury drogowej jest bardzo kosztowne. Każdego roku w naszym budżecie na budowę i remonty dróg rezerwujemy setki milionów złotych. Dzięki temu nasz region zmienia się, rośnie komfort i bezpieczeństwo podróżowania” – podkreślił Struzik, cytowany w informacji mazowieckiego urzędu marszałkowskiego. (PAP)

mb/ je/