Magistrat w przesłanym PAP w czwartek komunikacie poinformował, że umowa została podpisana z konsorcjum, którego liderem jest Bickhardt Bau Polska sp. z o.o. To kontrakt w wysokości blisko 181,5 mln zł, a inwestycja jest współfinansowana z Unii Europejskiej.

„Wybudujemy 4,2 kilometra nowych dróg, 5675 m dróg rowerowych, 5875 m chodników, ponad kilometr ciągu pieszo-rowerowego, 5 skrzyżowań, dwa przejścia tunelowe dla pieszych i rowerzystów. Dużym wyzwaniem inżynierskim będzie budowa wiaduktu w ciągu Alei Stabłowickiej. Będzie on miał ponad 140 metrów i pozwoli uczestnikom ruchu drogowego bezkolizyjnie przejechać nad uczęszczaną linią kolejową w kierunku Legnicy” - powiedział cytowany w komunikacie kierownik projektu z Wrocławskich Inwestycji S.A. Wojciech Kaim.

w kolejnych etapach przebudowy tego rejonu miasta zaplanowano też przeniesienie i wyciszenie torowiska tramwajowego, budowę nowej pętli autobusowej w okolicy, gdzie powstanie nowy szpital onkologiczny, oraz liczne nasadzenia drzew.

„Oś Zachodnia to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych w ostatnich latach, która pozwoli połączyć obwodnicę Leśnicy z ulicą Kosmonautów poprzez nową Aleję Stabłowicką oraz rozbudować o kolejne dwa pasy ruchu ulicę Kosmonautów od ulicy Fieldorfa do wysokości kąpieliska Glinianki” - powiedział cytowany w komunikacie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. (PAP)

autor: Roman Skiba

ros/ je/