Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji rankingu oraz najwyższe przychody osiągnęła Grupa Raben. To już trzecie z rzędu zwycięstwo tej firmy.

Na drugim miejscu znalazła sięGK DPD Polska, a podium zamknęła DSV.

W kategorii dynamiki przychodów z działalności TSL liderem została A&S CARGO. Druga pozycja przypadłaLPP Logistics, a trzecia BFI.

Zwycięzcą pod względem przychodów w obszarze spedycji drogowej została ROHLIG SUUS Logistics, która w ubiegłym roku była na drugim miejscu. W tym na drugiej pozycji uplasowała się firmaOptima Logistics Group, a na trzecim Hellmann Worldwide Logistics Polska.

Reklama

Pierwsze miejsce w kategorii spedycja morska/oceaniczna zajęła Ligentia Poland. Miejsce drugie przypadło DHL Global Forwarding, a trzecie firmie Tirsped.

W transporcie drogowym liderem okazała się Fresh Logistics Polska. Na podium w tej kategorii uplasowała się też firma SKAT Transport, która poprawiła wynik o jedno oczko względem ubiegłego roku oraz LINK.

W ostatniej kategorii, jaką są usługi logistyczne, nagroda główna przypadła po raz drugi z rzędu Grupie Raben.Wiceliderem okazała się natomiast Grupa DSV, podobnie jak przed rokiem. Zaskoczenia nie było, jak się też okazało przy trzecim miejscu, które, jak przed rokiem zajął Schenker.

Nadzór merytoryczny na rankingiem pełniła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, którą reprezentuje dr hab. prof. SGH Halina Brdulak.

Więcej na temat wydarzenia oraz samego rankingu będzie można przeczytać 24 czerwca w Dzienniku Gazecie Prawnej. Znajdą się tam również teksty poświęcone aktualnej sytuacji w branży TSL.

PAO