"Rynek detaliczny w Polsce nie odczuwa skutków napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie, która w ubiegłym tygodniu spowodowała wzrost cen ropy ponad poziom 80 dolarów. W połowie stycznia benzyna i diesel tanieją, choć skala przeceny nie jest spektakularna" - ocenili analitycy portalu e-petrol.pl.

Z najnowszego badania stacji, zrealizowanego przez portal, wynika, że o 4 gr spadła średnia ogólnopolska cena ON, która wynosi dziś 6,39 zł/l. O grosz mniej niż przed tygodniem kierowcy płacą za Pb95 - aktualnie jej litr kosztuje 6,22 zł. "Nie zmieniła się natomiast cena autogazu - nadal pozostaje ona na poziomie 2,89 zł/l" - dodano.

Gdzie w Polsce jest najtaniej?

Reklama

Analitycy zwrócili uwagę, że na paliwowej mapie Polski wyróżniają się dziś Wielkopolska, województwo świętokrzyskie i łódzkie. "W pierwszym z nich najmniej płaci się za benzynę 95-oktanową oraz olej napędowy - 6,03 i 6,24 zł/l. W pozostałych z ceną 2,79 zł/l najtańsze jest LPG" - wskazali.

Z analizy rynku e-petrol.pl wynika, że Mazowsze jest tym regionem, w którym najwięcej kosztuje Pb95 i diesel - 6,36 i 6,47 zł/l. W województwie lubuskim najdroższy jest autogaz - jego średnia cena wynosi tam 2,98 zł/l. (PAP)

autor: Anna Bytniewska