Ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę?

Biało-czerwoni zagrają w barażach o udział w turnieju EURO 2024. Ratusz zachęca, by na mecz wybrać się komunikacją miejską.

Pociągi linii metra M2 podjeżdżają na stacje co kilka minut. Nieopodal stadionu zatrzymują się także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Sprawny dojazd zapewnią również tramwaje kursujące mostem Poniatowskiego i autobusy.

Reklama

Osoby mające bilety, bilety-zaproszenia i akredytacje na mecz (również kibice gości) będą mogli podróżować bezpłatnie komunikacją miejską, a także pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Bezpłatnie zostawią także samochody na parkingach P+R w czwartek 21 marca od godziny 6.00 do piątku 22 marca do godziny 1.00. Obowiązuje również wzajemne honorowanie biletów ZTM i Kolei Mazowieckich.

Przed spotkaniem o godzinie 18.30 ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Do godziny 20.45 wyłączone z ruchu indywidualnego będą obszary między aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński oraz aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Zakazy nie będą dotyczyły pojazdów osób mających identyfikatory dla Saskiej Kępy, taksówek i pojazdów jednośladowych. Bez zmian będą kursowały również autobusy komunikacji miejskiej.

"Policja może zadecydować o zamknięciu poszczególnych ulic"

"Zależnie od sytuacji policja może zadecydować o zamknięciu poszczególnych ulic" – przekazał ratusz.

W razie zamknięcia ulicy Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godziny 18.30 do zakończenia meczu autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dworzec Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Jeśli po zakończeniu spotkania, około godziny 22.30, duża grupa kibiców będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alei Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle'a.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W przypadku zamknięcia mostu na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. Składy linii 7 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli plac Starynkiewicza, a po stronie praskiej na Ratuszowa-zoo. Tramwaje linii 22 na lewym brzegu Wisły pojadą z osiedla Piaski na plac Starynkiewicza, a po drugiej stronie rzeki będą kursowały w pętli z i od ronda Wiatraczna.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia Z-9. Autobusy z placu Zawiszy pojadą Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi, Trasą Łazienkowską, Wałem Miedzeszyńskim, Zwycięzców, Saską, aleją Waszyngtona do ronda Wiatraczna.

Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521 oraz N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim. Autobusy linii 146 i 147 będą kursowały bezpośrednio aleją Zieleniecką.

Po zakończeniu meczu na trasę wyjadą dodatkowe autobusy linii 138 i 509. Z ronda Waszyngtona (odpowiednio z przystanków 03 i 04) będzie można nimi pojechać w kierunku Bokserskiej i Gocławia oraz Winnicy. Więcej będzie też tramwajów. Na zmienionej trasie z pętli Gocławek ulicami Grochowską, rondo Wiatraczna, aleją Waszyngtona, aleją Zieleniecką, Targową, Ratuszową, Jagiellońską do krańca Ratuszowa-zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Składy linii 26 z alei Zielenieckiej będą jeździły w kierunku PKP Wola (Wolska). Dodatkowe składy metra pojadą w kierunku Bemowa.