"Z uwagi na planowane w Rejonie Przeładunkowym Małaszewicze inwestycje infrastrukturalne, w które zaangażowane są zarówno Cargotor, jak i PKP PLK, strony przewidują, że transakcja nabycia udziałów w Cargotor przez PKP PLK spowoduje efekt synergii w ramach realizacji ww. inwestycji" - czytamy w komunikacie.

Cargotor jest niezależnym zarządcą infrastruktury kolejowej, który zarządza Rejonem Przeładunkowym Małaszewicze, na który składa się około 180 km torów ze stacjami: Chotyłów, Małaszewicze, Kobylany, Bór oraz rejonami Zaborze, Wólka, Podsędków i Raniewo. Cargotor zarządza 33 punktami ekspedycyjnymi o łącznej długości 24 km torów.

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. W 2020 r. miała 4,08 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)