Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT ocenił w komunikacie, że przewoźnik prócz sprawdzonych rejsów do Chorwacji i Grecji postanowił zaproponować jeden mniej oczywisty, ale ostatnio bardzo popularny kierunek – stolicę Albanii, Tiranę.

Nowe trasy pojawią się w rozkładzie lotów Kraków Airport z końcem czerwca. Pasażerowie będą mogli skorzystać z lotów raz w tygodniu, do przełomu września i października.

„Wierzę, że dzięki rosnącemu tempu szczepień i stopniowo luzowanym obostrzeniom ten sezon wakacyjny będzie bardzo udany zarówno dla turystów indywidualnych, jak i touroperatorów” - wskazał przedstawiciel narodowego przewoźnika.

Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek ocenił, że oferta PLL LOT z Krakowa to przykład znakomitej od lat współpracy narodowego przewoźnika z krakowskim lotniskiem. „To także wspólne, konsekwentne budowanie siatki połączeń, także w trudnych czasach, gdy branża lotnicza i turystyczna przeżywają kryzys” - dodał Włoszek.

Reklama

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym zeszłym roku obsłużył blisko 2,6 mln pasażerów, czyli o 69 proc. mniej niż rok wcześniej.