"W 2017 roku będziemy kontynuować rozwój i rozbudowę sił zbrojnych. Szczególną uwagę poświęcimy utrzymaniu strategicznych sił jądrowych na poziomie, który zapewnia gwarantowane powstrzymywanie agresji wobec Federacji Rosyjskiej lub jej sojuszników" - powiedział Gierasimow. Dodał, że odbędzie się to z uwzględnieniem "parametrów porozumienia o strategicznej broni ofensywnej".

Zaznaczył, że także w tym roku główne wysiłki ministerstwa obrony były skoncentrowane na utrzymaniu potencjału jądrowego.

Gen. Gierasimow zapowiedział też, że szczególną uwagę Rosja poświęci też "wszechstronnemu zabezpieczeniu interesów narodowych w strefie Arktyki".

Szef sztabu generalnego Rosji powiedział też, że w przyszłym roku dalej rozbudowywane będą zdolności systemów obrony powietrznej. Gierasimow zapowiedział też rozwój procesu szkoleniowego wojsk z uwzględnieniem nowoczesnych technologii komputerowych.

Ocenił, że te wszystkie przedsięwzięcia pomogą w Rosji odpowiadać na pojawiające się zagrożenia i zapewnić jej bezpieczeństwo. (PAP)

>>> Polecamy: Ważą się losy okrętów podwodnych dla Polski. Na stole nawet 10 mld zł