Polska ma tyle zasobów wodnych, co... Egipt

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
11 marca 2017, 12:40
Egipt, Sfinks i piramidy, fot. N Mrtgh
Egipt, Sfinks i piramidy, fot. N Mrtgh /ShutterStock
Choć trudno w to uwierzyć, to jednak pod względem posiadanych zasobów wody Polska ma jej tyle, co Egipt. Latem 2015 roku niski stan polskich rzek bezpośrednio zagroził bezpieczeństwu energetycznemu kraju jednoznacznie dając wszystkim do zrozumienia, że mamy do czynienia z bardzo złożonym problemem.

W rozwiązaniu problemu pomocne może być nie tylko zadbanie o środowisko, ale również zwrócenie się w kierunku gospodarki w obiegu zamkniętym, w której odpady i ścieki mogą być nie tylko źródłem energii, ale również surowców. Dzisiejsze technologie tak jak ujednolicenie usług komunalnych dają ku temu ogromne możliwości. Więcej w materiale wideo.

>>> Czytaj też: Katastroficzne prognozy meteorologów. Czekają nas wojny o dostęp do wody?

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: MarketNews24
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj