RBI: Przygotowania do debiutu Raiffeisen Bank Polska na GPW ruszyły w styczniuWarszawa, 15.03.2017 (ISBnews) - Przygotowania do pierwotnej oferty publicznej i debiutu Raiffeisen Bank Polska na GPW rozpoczęły się w styczniu br., podał Raiffeisen Bank International (RBI).

"Przygotowanie do IPO: Wprowadzenie 15% akcji na giełdę w Warszawie (proces rozpoczął się w styczniu 2017 r.)" - czytamy w prezentacji wynikowej RBI.

Odnośnie polskiego banku, RBI podało też, że "od 2019 r. będziemy dążyć do prowadzenia działalności przy wskaźniku kosztów/ dochodów na poziomie ok. 55%". W 2016 r. wskaźnik ten wyniósł 72,9%.

"Pierwsze kroki w kierunku optymalizacji kosztów zostały przedsięwzięte: zamknięto 36 placówek (11%), zatrudnienie spadło o 9% (r/r, z wyłączeniem efektów sprzedaży działalności leasingowej)" - czytamy dalej w prezentacji.

31 marca 2016 r. Raiffeisen Bank Polska sprzedał 100% akcji Raiffeisen-Leasing Polska na rzecz Raiffeisen Bank International. Raiffeisen-Leasing Polska został następnie zbyty - w końcu ub.r. - na rzecz PKO Banku Polskiego.

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.

(ISBnews)