Sąd zarejestrował scalenie 9 akcji Tauronu w jedną

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
16 czerwca 2010, 11:06
Sąd Rejonowy Katowice-Wschód zarejestrował scalenie 9 akcji Tauronu w jedną. Oznacza to, że liczba akcji zmniejszyła się do 1 589 438 762 akcji z 14 304 948 858 akcji. Tauron poinformował także w komunikacie, że cena emisyjna akcji spółki zostanie ustalona dla akcji przed scaleniem, ale podana zostanie również informacja o cenie akcji po scaleniu.

"Otrzymane postanowienie sądu potwierdza, że proces scalenia akcji przebiega zgodnie z przyjętym przez spółkę harmonogramem. Decyzja sądu wyeliminowała ryzyko prawne związane z procesem scalania. Teraz pozostała już tylko operacja techniczna zapisania scalonych akcji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych. Podczas przydziału inwestorzy otrzymają scalone akcje i takie akcje zadebiutują na giełdzie" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że zgodnie z harmonogramem zawartym w prospekcie emisyjnym Tauronu do 25 czerwca 2010 r. nastąpi zakończenie procesu, tj. zapisanie scalonych akcji w depozycie prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.

"Podobnie jak cena maksymalna, cena sprzedaży zostanie ustalona dla akcji przed scaleniem. Dla celów informacyjnych zostanie podana także informacja o cenie dla akcji po scaleniu. Będzie to dziewięciokrotność odpowiednio ceny sprzedaży dla inwestorów indywidualnych lub ceny sprzedaży dla inwestorów instytucjonalnych" - wyjaśnia Tauron.

Cena sprzedaży dla inwestorów indywidualnych oraz dla inwestorów instytucjonalnych zostanie ustalona przez akcjonariusza sprzedającego (Skarb Państwa) po zakończeniu procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych,czyli 21 czerwca 2010 r. Cena maksymalna w ofercie 7,39 mld akcji istniejących spółki Tauron Polska Energia została ustalona na 0,70 zł. Spółka oczekuje, że jej walory zadebiutują na GPW około 30 czerwca.

Zobacz też:

>>> Czy opłaca się kupić Tauron po ustalonej cenie?

>>> Akcji Tauronu starczy dla 109 tysięcy inwestorów indywidualnych

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISB
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj