Logowanie / Rejestracja
Logowanie do e-Dziennik Gazeta Prawna

Jeżeli nie posiadasz konta w
serwisie zarejestruj się tutaj

forsal.pl - Giełda Waluty Finanse

statystyki

Wielka Tama Trzech Przełomów na rzece Jangcy w Chinach (GALERIA)

21 lipca 2010, 15:34
 • 0
 • Drukuj

Chińska Tama Trzech Przełomów na rzece Jangcy jest największą na świecie zaporą i elektrownią wodną. Teraz olbrzymia tama przechodzi najważniejszy egzamin – musi wstrzymać największą od dwunastu lat falę powodziową w centralnych Chinach. Obejrzyj galerię zdjęć 2,5-kilometrowego kolosa.Woda z rzeki Jangcy przepływała wczoraj przez tamę z prędkością 70 tys. metrów sześc. na sekundę. „Zrzuty wody na rzece Jangcy są wykonywane na “normalnym i bezpiecznym poziomie” – zapewniał wczoraj Huang Hua z China Three Gorges Corp.

Tama ma jednak przed sobą poważne zadanie. Silne opady deszczu i powodzie w Chinach od 1 lipca dotknęły 38 mln osób i zmusiły aż 1,3 mln mieszkańców z 11 prowincji do ewakuacji. Zbiory ryżu w Państwie Środka, które stanowią 35 proc. globalnej produkcji ryżu, mogą w wyniku zawirowań pogodowych spaść o 10 proc.

Zapora Trzech Przełomów miała stać się symbolem potęgi ludowych Chin. Jej budowa trwała 13 lat – ukończono ją 20 maja 2006 r. Aby wznieść chińskiego kolosa wydano aż 25 mld dol. i przesiedlono ponad milion mieszkańców w prowincji Hubei.

Aby obejrzeć galerię, kliknij w zdjęcie poniżej.Źródło:forsal.pl
 • 0
 • Drukuj

Najnowsze komentarze:

  Forsal.pl | Najnowsze artykuły

  Tylko na Forsal.pl

  Infografiki, wykresy, mapy

  Najnowsze galerie »

  wszystkie »

  Finansopedia forsal.pl

  popularnenajnowsze