Logowanie / Rejestracja
Logowanie do e-Dziennik Gazeta Prawna

Jeżeli nie posiadasz konta w
serwisie zarejestruj się tutaj

forsal.pl - Giełda Waluty Finanse

statystyki

Oto największe lotniska na świecie (ZDJĘCIA)

23 marca 2011, 06:45
 • 0
 • Drukuj

Przez terminale na tych lotniskach każdego dnia przewijają się setki tysięcy podróżnych. Największe z nich średnio w ciągu godziny odprawia 10 tysięcy pasażerów, to blisko 3 osoby na sekundę. Oczywiście chodzi o amerykański port lotniczy Hartsfield-Jackson w Atlancie.Według najnowszych danych w ubiegłym roku odprawiono tam blisko 90 mln podróżnych. W 2008 roku liczba obsłużonych pasażerów wyniosła rekordowe 90.039.280 osób przy całkowitej liczbie 978.824 operacji lotniczych. Oznacza to, że w 2008 r. ciągu doby lądowało bądź startowało blisko 2700 samolotów, czyli średnio dwa na minutę. 

Obecnie lotnisko jest w trakcie przebudowy, tak aby w 2015 roku móc obsłużyć 121 milionów pasażerów. Port posiada pięć równoległych asfaltowych pasów startowych.

Jest to jeden z zaledwie kilku portów lotniczych na świecie, na którym mogą lądować aż 3 samoloty w tym samym czasie. Mierząca 398 stóp wieża kontrolna jest najwyższym tego typu obiektem w USA. Lotnisko zatrudnia łącznie około 56 tys. osób. Całkowita powierzchnia lotniska to 1528 hektarów.

Drugi co do wielkość to stołeczny port lotniczy Pekin. W ubiegłym roku odprawił blisko 74 mln pasażerów – zwiększając ruch w porównaniu rok do roku aż o 13 proc. Pierwszy z europejskich portów zajmuje dopiero czwarte miejsce. Chodzi o londyński Heathrow Airport, który w ubiegłym roku odprawił  66 mln pasażerów. Źródło:forsal.pl
 • 0
 • Drukuj

Najnowsze komentarze:

  Forsal.pl | Najnowsze artykuły

  Tylko na Forsal.pl

  Infografiki, wykresy, mapy

  wszystkie »

  Finansopedia forsal.pl

  popularnenajnowsze