PAK TA

PAK TA (fot. Alexey Komarov)

źródło: Materiały Prasowe

O wielkim projekcie Kremla pisze serwis RT.com. Z informacji rosyjskiej Komisji Wojskowo-Przemysłowej wynika, że samolot PAK TA miałby latać z prędkością do 2 tys. km/h na dystansie 7 tysięcy km. Maszyna mogłaby zabrać na pokład nawet 200 ton ciężkiego sprzętu wojskowego. To aż o 80 ton więcej od największego amerykańskiego samolotu transportowego C-5 Galaxy.

Future Russian Special Purpose Aircraft PAK TA

więcej
źródło: youtube.com

RT sugeruje, że flota złożona z 80 wielopoziomowych samolotów PAK TA mogłaby przetransportować nawet 400 nowoczesnych czołgów T-14 Armata. Maszyny mają zostać wyposażone w automatyczny system załadunku. Zastosowana technologia ma również umożliwić zrzut sprzętu wojskowego i personelu na każdym terenie. 

PAK TA_2

PAK TA (fot. Alexey Komarov)

źródło: Materiały Prasowe

- Wraz z projektem budowy sieci baz wojskowych na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej i Azji Południowo –Wschodniej, który ma zakończyć się w tym samym czasie co stworzenie floty samolotów, Rosja przygotowuje się na międzynarodową konfrontację wojskową na pełną skalę – mówi anonimowe źródło cytowane przez serwis RT.com.

RT sugeruje, że Moskwa miałaby zakupić 80 ponaddźwiękowych samolotów do 2024 roku. Maszyny te mają być integralną częścią wielkiej modernizacji rosyjskiej floty wojskowej, na którą w ciągu najbliższych 5 lat Kreml chce przeznaczyć nawet 130 mld. dolarów.