O polskiej ekspansji Amazona pisze dzisiejsza „Rzeczpospolita”. Amerykańska firma już teraz posiada w Polsce trzy magazynu zlokalizowane w zachodniej Polsce. Zajmują się one obsługą klientów z Niemiec. Nowy centralny magazyn, który ma zostać zlokalizowany w okolicach Strykowa, obsługiwałby natomiast przede wszystkim polski rynek. Według informacji „RZ” już w połowie przyszłego roku Amazon planuje otwarcie polskiego e-sklepu.

>>> Czytaj też: Jak Amazon namieszał na polskim rynku pracy

- Taka decyzja byłaby potwierdzeniem, że polski rynek nie tylko jest gotowy przyjąć globalnego lidera handlu internetowego, lecz także może go wspierać w dalszym rozwoju – mówi „Rzeczpospolitej” Robert Dobrzycki, partner zarządzający w firmie Panattoni Europe, która odpowiadała za budowę dwóch z trzech centrów logistycznych Amazona.

Póki co, amerykańska firma nabrała wody w usta, i nie chce komentować doniesień o budowie nowego magazynu, jak również o starcie polskiego e-sklepu. W tej ostatniej kwestii Amazon musi się jednak śpieszyć - przede wszystkim ze względu na coraz silniejszą konkurencję ze strony chińskiej potęgi e-commerce – grupy Alibaba. Stworzona przez Jacka Ma firma już teraz ma w Polsce ponad 5 mln użytkowników miesięcznie.

>>> Czytaj więcej w „Rzeczpospolitej”