"Dziś mogę tylko powiedzieć, że jedną z propozycji rozwiązań podatkowych będzie alternatywą dla kwoty wolnej od podatku" - dodała.

Premier Kopacz powiedziała, że projekt ustawy zaproponowanej przez PSL, umożliwiający przejście na emeryturę po 40 latach stażu pracy, będzie analizowany przez rząd.

"Nikt z wyborców by nas nie szanował, gdybyśmy zmieniali decyzję z dnia na dzień. Za zmianą wieku emerytalnego idzie wzrost samych emerytur i powiedzieliśmy to obywatelom uczciwie" - powiedziała premier.

"Wszyscy ci, którzy dziś mówią, by obniżyć wiek emerytalny i podnieść emerytury, nie są w stanie pokazać źródeł finansowania takich działań. Te dwie rzeczy, się wykluczają. Projekt PSL, o którym mowa, będzie analizowany" - dodała.

Na pytanie jak rząd zamierza rozwiązać kwestie tzw. umów śmieciowych, premier odpowiedziała: "szczegóły przedstawię w naszym jesiennym programie. Znaleźliśmy na to bardzo dobre rozwiązanie. Jednym z kluczy będzie staż pracy".

>>> Czytaj też: Nadmierne ryzyko banków. Zobacz jak w Polsce narażają nasze pieniądze

Premier Kopacz dodała, że rząd niebawem przedstawi propozycję dla osób, które mają problem ze spłatą kredytów hipotecznych.

"Niedługo też przedstawimy propozycję dla osób, które mają problemy ze spłatą kredytów hipotecznych, nie tylko zaciągniętych we frankach" - powiedziała.

Jednocześnie, Kopacz dodała, że "tak jak obowiązkiem każdego rządu jest dbanie o bezpieczeństwo finansowe państwa, tak obowiązkiem banku jest sprawdzenie, czy potencjalny kredytobiorca będzie wiarygodny również w sytuacji, gdy zmieni się kurs".