statystyki

Polski gigant odzieżowy podbija Bliski Wschód. LPP ma pierwszy salon w Abu Dhabi

20 stycznia 2016, 10:17 | Aktualizacja: 20.01.2016, 11:22
Źródło:ISBnews

LPP otworzyło w styczniu salon Reserved w najbardziej popularnym centrum handlowym stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Dhabi Mall, podała spółka.

Reklama

Reklama

Sklep Reserved w Abu-Dhabi

Sklep Reserved w Abu-Dhabi

źródło: Materiały Prasowe

"Obecnie w salonach Reserved zlokalizowanych na Bliskim Wschodzie oferujemy te same kolekcje, co we wszystkich pozostałych krajach. W przypadku tego regionu ogromne znaczenie ma jednak wybór konkretnych modeli. Ze względów klimatycznych ograniczamy ofertę zimową, ponadto w okresie najważniejszego muzułmańskiego święta, Ramadanu zwiększamy ofertę eleganckich modeli o skromniejszych fasonach. Mając na uwadze skalę naszego rozwoju w tym regionie rozważamy w przyszłości tworzenie kolekcji dedykowanych wyłącznie dla naszych klientów w krajach arabskich" - powiedział wiceprezes LPP odpowiedzialny m.in. za rozwój na Bliskim Wschodzie Hubert Komorowski, cytowany w komunikacie.

Salon, o powierzchni ponad 1 000 m2, zlokalizowany jest w sąsiedztwie sklepów takich marek, jak Zara i H&M, zaaranżowany został zgodnie z obowiązującymi standardami LPP dla rynków europejskich - do dyspozycji klientów są trzy oddzielne departamenty: damski, męski oraz dziecięcy. Zatrudnienie w nim znalazło 50 osób.

LPP ekspansję na Bliskim Wschodzie prowadzi od 2015 roku. Marka obecna jest w Egipcie, Katarze, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej, a teraz także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

>>> Czytaj też: LPP wprowadza do portfolio Tallinder, pierwszą markę premium

"Inwestycje na Bliskim Wschodzie to istotny kierunek ekspansji LPP. Pierwszy pozaeuropejski salon flagowej marki - Reserved powstał w Egipcie w lutym 2015 roku, kolejne otwarto w ub.r. w Katarze, Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej a teraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wszystkie sklepy znajdują się w centrach handlowych. Mimo, że strategia LPP zakłada budowanie sieci dystrybucji w oparciu o własną sieć, ze względu na uwarunkowania gospodarczo-polityczne, na rynkach bliskowschodnich salony funkcjonują na zasadzie franczyzy. Od początku obecności w tym regionie lokalnym partnerem LPP pozostaje firma Azadea" - czytamy w komunikacie.

Obecnie trwają także prace nad wprowadzeniem na ten rynek kolejnych marek z portfolio firmy - Mohito i SiNSAY. Do 2020 roku firma zamierza otworzyć w regionie łącznie około 70 sklepów trzech marek.

LPP zarządza 6 markami modowymi - Reserved, Cropp, House, Mohito, SiNSAY i Tallinder. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły ok 4 758 mln zł w 2014 roku.

>>> Czytaj też: Przychody LPP wzrosły o 19 proc. do 653 mln zł w grudniu 2015

Reklama

Reklama

  • Antoni(2016-01-20 17:11) Odpowiedz 22

    To nie jest polski gigant ! To spółka zarejestrowana na Cyprze . Chlubi się tym ile płaci w Polsce podatku WAT . Tymczasem WAT to płaci konsument.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze