Uroczystość wręczenia Sanden Manufacturing Poland zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy odbędzie się w 31 marca br.

"Sanden Manufacturing Poland działa na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Polkowicach od 2005 r. i zatrudnia 675 osób. Każdego roku produkowanych jest tutaj ponad 1,6 mln kompresorów dostarczanych do europejskich fabryk takich firm, jak: Volkswagen, Ford, Volvo, Jaguar czy McLaren. Stanowi to ponad 40% produkcji kompresorów firmy Sanden w Europie. Zezwolenie na budowę centrum logistycznego koncernu będzie 144. wydanym przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną od początku jej działalności oraz czwartym, które uzyska firma Sanden Manufacturing Poland" - czytamy w komunikacie.

Sanden Manufacturing Poland jest spółką wchodzącą w skład japońskiej korporacji Sanden - wiodącego  światowego producenta kompresorów do klimatyzacji samochodowych. Produkcja w zakładzie zlokalizowanym w Legnickiej SSE w podstrefie w Polkowicach rozpoczęła się  w 2005 roku. 

>>> Polecamy: Inwestycja w Lublinie za 30 mln zł. To będzie najnowocześniejsza tego typu fabryka w Polsce