"Jeżeli wynik referendum ws. Brexitu byłby niekorzystny to mogłoby to zachwiać rynkami finansowymi i miałoby pewien wpływ także na polską gospodarkę. Jeżeli chodzi o Moody's to ewentualna sama zmiana nastawienia perspektywy ze strony agencji Moody's to nie byłby dobry czynnik. Ale ponieważ gospodarka Polska uważana jest za stabilną i bardzo dobrze zrównoważoną to wpływ takiej decyzji nie byłby bardzo dewastujący" - powiedział podczas konferencji Belka. 

Referendum w Wielkiej Brytanii zaplanowane jest na 23 czerwca, wcześniej w maju decyzję ws. ratingu dla Polski będzie podejmować agencja Moody's.

Na początku kwietnia agencja Moody's poinformowała, że Polska stawia czoło podwyższonemu ryzyku politycznemu na skutek kryzysu konstytucyjnego, wywołanego "walką" przy wyborze sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz "kontrowersyjnej" nowej legislacji, która ogranicza prerogatywy Trybunału. Ich zdaniem te wydarzenia mogą pogorszyć atrakcyjność Polski dla inwestorów zagranicznych, co jest zdarzeniem negatywnym dla ratingu.