"Byliśmy pierwszym krajem na świecie, który z sukcesem wdrożył odpowiednie przepisy dotyczące komercyjnych lotów dronami. Dzięki temu coraz więcej międzynarodowych firm właśnie w Polsce testuje możliwość zastosowania dronów dla wsparcia swoich procesów. Po przejęciu Grupy Outbox, która zajmuje się doradztwem i usługami wdrożeniowymi z obszaru innowacyjnych technologii IT, to kolejna strategiczna decyzja PwC w Polsce" - powiedział prezes PwC w Polsce Adam Krasoń podczas spotkania z dziennikarzami. 

Zaznaczył, że centrum kompetencyjne ma mieć zasięg globalny w zakresie komercyjnego wykorzystania dronów. Partner zarządzający działem doradztwa biznesowego PwC w Polsce Piotr Łuba zaznaczył, że biznesowe podejście firmy do dronów to połączenie kompetencji ekspertów zespołu data analytics z możliwościami, jakie dają nowe technologie

>>> Czytaj też: Amazon może zacząć się bać. Google dostarczy paczki z autonomicznych ciężarówek

"Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom unikalne podejście w transformacji cyfrowej i tworzeniu nowych, dopasowanych do oczekiwań rynku modeli biznesowych" - dodał Łuba. 

Partner PwC , lider zespołu Drone Powered Solution Michał Mazur stwierdził, że drony to narzędzie do zbierania szczegółowych i aktualnych danych - przede wszystkim wizualnych. 

"Widzimy ogromne zainteresowanie naszymi usługami - przede wszystkim ze strony firm zaangażowanych w budowę i utrzymanie rozległej infrastruktury. Szybkość pozyskania danych, możliwość ich przetworzenia i dostępność przez dedykowaną aplikację znacząco zwiększa konkurencyjność zarówno w firmach realizujących zlecenia budowy lub utrzymania infrastruktury, ale stanowi też wiarygodne źródło dla firm finansujących czy ubezpieczających te inwestycje" - ocenił Mazur. 

PwC szacuje potencjał światowego rynku komercyjnego wykorzystania technologii dronowych na ponad 127,3 mld USD globalnie. 

>>>> Polecamy: Technologie wywrócą nasz świat do góry nogami. Zobacz, czego można się spodziewać