Trump ubiega się o urząd prezydenta pozując na biznesowego guru, ale "czy naprawdę jest tak bogaty i utalentowany jak twierdzi? (...) Czy naprawdę nie ma konfliktu interesów w Rosji, której hakerów poprosił o szpiegowanie swej rywalki Hillary Clinton?" - pyta zespół redakcyjny "NYT".

W maju Trump usiłował tłumaczyć wyborcom, że nie może ujawnić swych zeznań podatkowych, ponieważ są one przedmiotem audytu amerykańskiego fiskusa; jednak urząd podatkowy ogłosił, że miliarder może upublicznić te dokumenty w każdej chwili - pisze "NYT".

Dziennik przypomina, że gdy cztery lata temu inny republikański kandydat, Mitt Romney, usiłował wywinąć się od ujawniania swych zeznań podatkowych, Trump należał do grupy, która naciskała na Romneya, by je udostępnił. Pisze też, że Hillary Clinton zamieściła swe zeznania podatkowe na stronach internetowych jej sztabu wyborczego.

"Trump chwali się, że płaci tak mało podatków, jak to możliwe (...). Wyborcy mają prawo wiedzieć, co ukrywa" - konkluduje zespół redakcyjny "NYT".

>>> Czytaj też: Clinton wyprzedza Trumpa. Najnowsze przedwyborcze sondaże w USA