statystyki

Bogaci turyści trzymają się z dala od Francji

15 sierpnia 2016, 07:00
Źródło:Media
Paryż

Paryżźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: somchaij

Najbogatsi turyści odwracają się od Francji. Liczba zarezerwowanych noclegów przez zamożnych klientów spadła o 10 proc. – twierdzi Matthias Fekl, francuski minister turystyki, cytowany przez Russian Today.

Reklama

Reklama

Luksusowe hotele i pensjonaty notują duże straty. Turyści z Azji, USA i regionu Zatoki Perskiej anulują rezerwacje. Terrorystyczne ataki odstraszyły wielu zamożnych podróżnych. Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem przez Amerykanów. Rocznie odwiedza ją 3,2 miliona osób z USA.

Paryż i region Ile-de-France zostały najbardziej dotknięte przez brak zamożnych turystów - powiedział minister.

Liczba turystów z Japonii spadła o 58 procent – wynika z danych władz w Paryżu.

Nie najlepiej rysuje się też przyszłość. Liczba rezerwacji lotów międzynarodowych do Francji spadła o 20 proc. w sierpniu i we wrześniu. Aż o 57 proc. zmniejszyły się rezerwacje na loty do Nicei w porównaniu do zeszłego roku.

Turystka jest ważną gałęzią francuskiej gospodarki. Ataki terrorystyczne odstraszają turystów, którzy wybierają inne kierunki. Zamachy w Paryżu i w Nicei skutkują dużymi stratami hoteli, pensjonatów, restauracji.

Spada też ruch podróżnych z Wielkiej Brytanii. Spowodowane jest to osłabieniem funta i niepewnością gospodarczą po Brexicie.

Francja jest jednak nadal najczęściej odwiedzanym krajem na świecie. Tłumy turystów przybywają z całego świata. W ubiegłym roku do tego kraju zawitała rekordowa liczba 85 milionów odwiedzających, pomimo ataku terrorystycznego w Paryżu.

Reklama

Reklama

 • menda(2016-08-15 17:35) Odpowiedz 272

  A po co lecieć do Francji i grubo przepłacać, skoro dokładnie to samo można mieć dużo taniej lecąc do Afryki :-D

 • Qłality(2016-08-15 12:32) Odpowiedz 240

  Zapraszamy do Krakowa, Wieliczki, Auschwitz, Trójmiasta, Wrocławia. Jak również na Mazury i w góry.

 • Świadomy człowiek(2016-08-16 08:59) Odpowiedz 23

  Podróżując do Francji zwiedzasz resztkę narodową Francji(pozostałości z czasów świetności) i prężnie rozwijającą się kulturowo i społecznie ludność muzułmańską,dumna ze swojej kultury,nie biczującej się za siebie.

 • autor(2016-08-23 12:40) Odpowiedz 00

  Islamska Republika Francuska jest prężnie rozwijającym się krajem muzułmańskim, gdzie niezapomnianym przeżyciem jest usłyszenie śpiewu muezina z minaretu eifla, zaś dla fanow historii są przygotowane rezerwaty ludności europejskiej, będącej już na wymarciu.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze