Luksusowe hotele i pensjonaty notują duże straty. Turyści z Azji, USA i regionu Zatoki Perskiej anulują rezerwacje. Terrorystyczne ataki odstraszyły wielu zamożnych podróżnych. Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem przez Amerykanów. Rocznie odwiedza ją 3,2 miliona osób z USA.

Paryż i region Ile-de-France zostały najbardziej dotknięte przez brak zamożnych turystów - powiedział minister.

Liczba turystów z Japonii spadła o 58 procent – wynika z danych władz w Paryżu.

Nie najlepiej rysuje się też przyszłość. Liczba rezerwacji lotów międzynarodowych do Francji spadła o 20 proc. w sierpniu i we wrześniu. Aż o 57 proc. zmniejszyły się rezerwacje na loty do Nicei w porównaniu do zeszłego roku.

Turystka jest ważną gałęzią francuskiej gospodarki. Ataki terrorystyczne odstraszają turystów, którzy wybierają inne kierunki. Zamachy w Paryżu i w Nicei skutkują dużymi stratami hoteli, pensjonatów, restauracji.

Spada też ruch podróżnych z Wielkiej Brytanii. Spowodowane jest to osłabieniem funta i niepewnością gospodarczą po Brexicie.

Francja jest jednak nadal najczęściej odwiedzanym krajem na świecie. Tłumy turystów przybywają z całego świata. W ubiegłym roku do tego kraju zawitała rekordowa liczba 85 milionów odwiedzających, pomimo ataku terrorystycznego w Paryżu.