statystyki

Zasłabnięcie Clinton w Nowym Jorku. Stan zdrowia kandydatki jest ciężki?

12 września 2016, 09:42 | Aktualizacja: 12.09.2016, 10:22
Źródło:PAP
Hilary Clinton

Hilary Clintonźródło: newspix.pl
autor zdjęcia: JLJZOJ

Kandydatka Demokratów na prezydenta Hillary Clinton zasłabła w niedzielę, kiedy uczestniczyła w Nowym Jorku w uroczystości upamiętnienia 15. rocznicy ataku terrorystycznego na USA. Rozbudziło to spekulacje, że jej stan zdrowia może być gorszy niż to podaje sztab jej kampanii.

Reklama

Reklama

Telewizja CNN pokazała krótki film rejestrujący moment, gdy Clinton jest eskortowana przez swoich współpracowników i ochroniarzy, którzy pomagają jej wsiąść do samochodu. Clinton najpierw potyka się, a potem osuwa się na ich ręce i wygląda, jakby musiała być praktycznie wniesiona do auta.

Kierownictwo jej kampanii oświadczyło, że Clinton źle się poczuła w czasie ceremonii rocznicowej z powodu „przegrzania” organizmu wskutek upału. Temperatura w Nowym Jorku w niedzielę rano wynosiła około 25 st. C. Poinformowano, że kandydatka udała się do mieszkania swojej córki Chelsea, która mieszka na Manhattanie.

Przez następne półtorej godziny sztab kampanii Clinton nie odpowiadał na pytania mediów o jej zdrowie. Dopiero potem kandydatka pojawiła się przed domem i uśmiechnięta powiedziała, że czuje się doskonale.

Prawica, popierająca republikańskiego kandydata na prezydenta Donalda Trumpa, od dłuższego czasu nagłaśnia wszelkie informacje o kłopotach Hillary Clinton ze zdrowiem. W grudniu 2012 r. Clinton upadła biorąc prysznic w łazience i uderzyła głową o ścianę. Odwieziono ją do szpitala z objawami wstrząsu mózgu. Przez kilka następnych tygodni nie pokazywała się publicznie.

Z powodu jej niedyspozycji odroczono posiedzenie komisji Kongresu w sprawie ataku terrorystycznego na konsulat amerykański w Bengazi we wrześniu 2012 r., w którym zginęło czterech Amerykanów, w tym ambasador USA w Libii Chris Stevens. Clinton miała wystąpić przed tą komisją.

Według komunikatu lekarskiego, powodem upadku Clinton w łazience była infekcja wirusowa żołądka i odwodnienie organizmu. W wyniku upadku i urazu głowy powstał skrzep w naczyniach krwionośnych znajdujących się między mózgiem a czaszką. Wyleczono go, podając leki na rozrzedzenie krwi. Niektóre prawicowe media podważały jednak prawdziwość tej informacji, sugerując, że Clinton mogła doznać wylewu krwi do mózgu.

Ostatnio ultrakonserwatywne media popierające Trumpa, jak portal „Drudgereport.com” i magazyn „Breitbart News”, nagłaśniały informacje o napadach kaszlu Clinton w czasie jej wystąpień publicznych. W czasie niektórych przemówień na wiecach kandydatka Demokratów ma ochrypły głos.

Do wyborów pozostały niecałe dwa miesiące. Hillary Clinton w październiku skończy 69 lat. Jest jednym z najstarszych kandydatów do Białego Domu w historii USA. Trump jest jednak od niej jeszcze starszy – ma 70 lat.

Z Waszyngtonu Tomasz Zalewski (PAP)

>>> Polecamy: Wall Street ostro w dół. Wszystko przez działania Fed-u

Reklama

Reklama

 • bk2b(2016-09-12 11:23) Odpowiedz 917

  Znowu w propagandzie i agresji, Rosja staje się najbardziej niebezpieczna od wieków... Ten kraj to gangre *a która do perfekcji opanowała intrygi, manipulację, oszczerstwo, kłamstwo, bezwzględność i inne najgorsze cechy jakie mogą powstać w narodzie... Na forach w necie, wyraźnie dzisiaj widać, hi*ny które rzuciły się do walki licząc że prorosyjski Trump ma coraz większe szanse wygrania wyborów w Stanach... Jeżeli tak będzie to skończy się to upadkiem Ukrainy w sprawie przyszłości której do negocjacji w układzie Normandzkim zostały dopuszczone Stany kilka dni temu...Polska po wyborze Trumpa również zostanie zamknięta okrążonym systemem dostaw surowców do Zachodniej Europy i układami politycznymi w samej Europie Zachodniej po Brexicie które zmierzają do stworzenia silnego jądra EU złożonego ze starych krajów EU i niczym nie skrępowany handel z Rosją pomijając interesu Europy Środkowej..... W Polsce dzisiejsi rządzący popełniają coraz więcej błędów... Wystawiają jako reprezentanta do spraw Ukrainy jakiegoś zwykłego osz () ł () ma, dworczyka potomka zacietrzewionych kresowiaków, który psuje całą wypracowaną dotychczasową relację Polski z Ukrainą.... Ukraina ma też niestety prawo do Polski choćby nawet za Traktat Rysku w którym ich sprzedaliśmy czy wyprawy na Kijów z Piłsudskim wydzierając ziemie na Kresach....Do nagonki na UA przyłącza się nawet Kukiz który rzekomo wcześniej jeździł na Ukrainę z kamizelkami przeciw kulowymi a teraz pluje na Ukrainę prawdopodobnie sponsorowany przez s () wiet () w.... Polacy !!! którym jest bliska pomyślność naszego kraju... Już dzisiaj musimy rozpocząć pracę na rzecz zbudowania nowych ugrupowań politycznych i nowych rozwiązań dla naszego kraju które pozwolą w sposób niezależny od obcych krajów zabezpieczą Polsce bezpieczną egzystencję dla przyszłych pokoleń...

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • NIE_dla_soly(niez)darności(2016-09-12 10:58) Odpowiedz 75

  A kiedyś były dowcipy o wyborach genseków w Sojuzie ...

 • korpo(2016-09-12 13:21) Odpowiedz 64

  Tylko że w przeszłości Clinton symulowała kłopoty zdrowotne by własnie uniknąć przesłuchań i konsekwencji swojej niekompetencji/zaniechań. Sorry ale kaszel i omdlenie to nie są jakieś objawy umierania. W wieku 70 lat upał się po prostu źle znosi.

 • Piotr34(2016-09-12 21:51) Odpowiedz 20

  Jak widac rzady gerontow to sredni pomysl.

 • Fst(2016-09-12 17:36) Odpowiedz 20

  W jej wieku Breżniew od dawna był "na baterie" ,a do końca żywota pozostało mu sześć lat .

 • m(2016-09-13 10:06) Odpowiedz 00

  W przemowie w ohio wypluwa gesta wydzieline do wody, sa donosy ze ma raka, a nie slyszalem zeby ktos cierpial z powodu "upalu" o 9 rano przy temp 25 stopni, i stal w cieniu

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze