statystyki

Ursus wyprodukuje nowy pojazd. Debiut auta dostawczego

16 września 2016, 13:55 | Aktualizacja: 16.09.2016, 17:10
Źródło:Informacja prasowa

źródło: Inne

Ursus, jedyny polski producent ciągników z marką o ponad 120-letniej historii mechanizacji polskiego rolnictwa, rozszerza swoją ofertę produktową o nowy, elektryczny samochód dostawczy. To już kolejny pojazd zasilany „zieloną” energią, który Ursus wprowadza na rynek. W ofercie firma posiada już m.in. autobus elektryczny, który jest wykorzystywany w transporcie publicznym w Lublinie.

Reklama

Reklama

– Segment pojazdów elektrycznych to jeden z najbardziej perspektywicznych segmentów rozwoju w Europie w związku z unijnymi wymogami ograniczenia emisji CO2. Dzisiejsza premiera samochodu dostawczego pokazuje kierunek dalszego rozwoju spółki. Ursus chce być w czołówce europejskich graczy na tym rynku i dlatego od kilku lat z sukcesem rozwijamy dział środków transportu zasilanych „zieloną” energią – mówi Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus S.A.

Zaprezentowany 16 września 2016 r. w Lublinie lekki dostawczy pojazd elektryczny marki Ursus został zaprojektowany tak, aby spełniał warunki homologacji L7e. Oznacza to, że masa auta nie przekroczy 600 kg. Pojazd został stworzony w oparciu o lekką, aluminiową ramę, a do jego budowy wykorzystano materiały kompozytowe. Obecnie w ofercie jest samochód z napędem na tylne koła, jednak w planach spółki jest również wprowadzenie modelu z napędem 4x4. Samochód będzie mógł zabrać na pokład dwie osoby. Ze względu na to, że samochody elektryczne są bardzo ciche, nowy pojazd może być wykorzystywany do wykonywania nocnych dostaw. Bardzo dobrze nadaje się również dla firm komunalnych, we współpracy z którymi spółka upatruje szans na znalezienie niszy dla siebie.

- Chcemy zaoferować samochód, między innymi firmom transportowym oraz służbom komunalnym w miastach i gminach. Dostawczy pojazd elektryczny o niskich kosztach eksploatacji, spełniający wymogi ograniczenia emisji CO2 może być optymalnym rozwiązaniem na potrzeby władz lokalnych – podkreśla Prezes Zarajczyk.

Ursus przed II wojną światową zajmował się, obok produkcji ciągników, także produkcją m.in. motocykli na potrzeby Poczty Polskiej, autobusów czy samochodów wojskowych. Rozwój spółki w segmencie transportu miejskiego, jest więc powrotem do jej korzeni.

W najbliższych latach duża część środków unijnych zostanie skierowana na wymianę taboru transportu miejskiego na tabor ekologiczny, w związku z europejskimi wymogami zielonego transportu. Według analiz spółki, w perspektywie najbliższych 3 lat, tylko w polskich miastach odbędą się przetargi na zakup 500-600 nowych autobusów elektrycznych. Poza granicami Polski w najbliższym czasie Ursus weźmie udział w przetargach organizowanych w Szwecji, Anglii, Izraelu, Republice Czeskiej i Meksyku na łączną liczbę ponad 500 szt. autobusów elektrycznych. Produkowane przez Ursus pojazdy elektryczne, a także projektowany autobus z napędem wodorowym są odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie na innowacyjne i ekologiczne środki komunikacji.

Spółka aktualnie ma w swojej ofercie dwa elektryczne autobusy – Ursus City Smile oraz Ursus Ekovolt.

Reklama

Reklama

 • marian(2016-09-16 17:01) Odpowiedz 205

  nie wiem jak wam sie wydaje ale ursus powinien zatrudnic jakis ludzi z wybraznia i z zmyslem dobrego smaku do designu bo jesli idzie o wyglad to niestety nie ta liga

 • przem(2016-09-16 15:19) Odpowiedz 170

  i bardzo dobrze, byle tak dalej!!!

 • ziomek(2016-09-16 16:14) Odpowiedz 163

  Wygląda jak kibol, który chce w mordę.

 • Links17(2016-09-16 19:30) Odpowiedz 80

  Dla służb komunalnych projekt jest ok! ... w końcu to tylko wybieranie miejskich śmietników, zbieranie trawy, liści itd. ... zaprojektowali auto, które zwyczajnie jest tanie w produkcji a przy tym w mieście nie kopci!

 • lech2011(2016-09-16 17:15) Odpowiedz 74

  "Ursus, jedyny polski producent ciągników z marką o ponad 120-letniej historii mechanizacji polskiego rolnictwa..." Żarty ? Obca firma kupiła nazwę. Zero tadycji.

 • Melex(2016-09-16 19:07) Odpowiedz 60

  Czyli po prostu melex dostawczak?

 • januszmikki(2016-09-16 17:27) Odpowiedz 53

  Wygląda jak wąsaty Janusz

 • Pierre d`Olais-Teau(2016-09-17 10:49) Odpowiedz 20

  @Quality `Szansa na sukces? Tylko gdy kupią to służby publiczne. ` Idąc tym tokiem rozumowania to psia kupa na trawniku ma szanse na sukces jeśli służby publiczne kupią ją za pieniądze podatników

 • Sergente(2016-09-17 08:43) Odpowiedz 20

  Nowe wcielenie wózka akumulatorowego WA-2

 • Qłality(2016-09-16 22:14) Odpowiedz 12

  Indyjska baza komponentów. Uroda dyskusyjna. Wykonanie -nie wiem. Szansa na sukces? Tylko gdy kupią to służby publiczne. Ale jest w tym metoda - Niemcy i Francuzi też kupują swoje i tak po prostu trzeba

  Pokaż odpowiedzi (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze