"Do końca bieżącego roku ma być zmodernizowanych kolejnych 6 popularnych 'jamników', przeznaczonych do prowadzenia ciężkich pociągów towarowych" – czytamy w komunikacie.

Lokomotywa ET41-006 - pierwsza z serii - przeszła naprawę na poziomie P5, najwyższym poziomie utrzymania z elementami modernizacji niektórych elementów pojazdu. Wymieniono wszystkie elementy w części elektrycznej lokomotywy, łącznie z wymianą instalacji elektrycznej, przebudowano układy pneumatyczne, zmodernizowano wózki i silniki trakcyjne. Gruntownie przebudowana została kabina maszynisty. Hałas w kabinie zmniejszył się do około 68-70 dB z poziomu 78 dB w starych lokomotywach, podano także.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (47,8% udziału w rynku według masy i 55,9% według pracy przewozowej w 2015 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

>>> Czytaj też: PKP Intercity jedzie na zakupy. Będzie tabor za 2,5 mld