W poniedziałek zakończono negocjacje i sfinalizowano transakcję sprzedaży. Ustalono, że cena sprzedaży nie zostanie podana do wiadomości, podano w komunikacie.

"Cieszymy się z możliwości ogłoszenia pomyślnej transakcji jeszcze przed zakończeniem tego roku. Do nas nadal należy hotel Diplomat, więc pozostajemy aktywni na praskim rynku nieruchomości hotelowych" - skomentował prezes Franz Jurkowitsch, cytowany w komunikacie.

Hotel angelo otwarty został w 2006 roku i leży niedaleko praskiego Starego Miasta w dzielnicy Smíchov. Znajduje się w nim ponad 168 pokoi i suit, restauracja, jazz bar i ponad pięć stal konferencyjnych o powierzchni 334 m2. Angelo należy do biznesowej linii Vienna House. Transakcja nie objęła funkcjonowania hotelu, dlatego hotel angelo w Pradze będzie nadal prowadzony przez Vienna House, podano także.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie (WXF). W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował projekty rozwojowe w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld euro.

(ISBnews)