UniCredit (UCI) zawarł z Amundi wiążącą umowę, na mocy której bank sprzeda Pioneer Investments za 3 545 mln euro, podało UCI.
"Po ogłoszeniu wyłączności na negocjacje w dniu 5 grudnia br. UniCredit zawiadamia, że podpisał wiążącą umowę z Amundi na sprzedaż Pionieera: cena zakupu wynosi 3 545 mln euro, a dodatkowo UniCredit otrzyma 315 mln euro przedtransakcyjnej dywidendy" - czytamy w komunikacie.

Włoski bank podał, że transakcja jest wynikiem głębokiej rewizji strategii koncentrującej się na optymalizacji pozycji kapitałowej grupy, poprawie zyskowności i zapewnieniu kontynuacji transformacji działalności wraz z wykorzystywaniem okazji do budowania wartości.

Ponadto transakcja oznacza również długoterminowe partnerstwo dotyczące dystrybucji produktów w zakresie zarządzania aktywami w ramach banku.

"Jako część transakcji UniCredit i Amundi stworzą strategiczne partnerstwo dotyczące dystrybucji produktów w zakresie zarządzania aktywami, objęte 10-letnią umową dystrybucyjną na Włochy, Niemcy i Austrię" - czytamy w komunikacie.

Amundi jest największą europejską firmą zarządzającą aktywami wysokości 1 bln euro na świecie (wg stanu na koniec września 2016 r.) Amundi posiada 6 hubów inwestycyjnych, zlokalizowanych w głównych centrach finansowych na świecie. Posiada 100 mln klientów detalicznych, 1 000 klientów instytucjonalnych oraz 1 000 dystrybutorów w ponad 30 krajach.dostosowanych specjalnie do ich potrzeb i profilu ryzyka.

UniCredit jest jedną z największych grup bankowych w Europie, działającą w 50 krajach na świecie, w tym w blisko 20 europejskich. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)