"Chcemy się wpisać w koncepcje Bramy Północnej, czyli uruchomienia korytarza dostaw z Norwegii. Zbliża się open sezon i bookowanie do tego projektu. Czekamy na podanie harmonogramu i czekamy żeby zgłosić się ze swoimi wolumenami gazu" - powiedział Woźniak podczas konferencji "Liberalizacja rynku gazu, a bezpieczeństwo energetyczne 2016".

Brama Północna miałaby składać się z terminala LNG w Świnoujściu oraz tzw. Korytarza Norweskiego (morskie połączenie norweskiej i duńskiej infrastruktury przesyłowej, rozbudowana lądowa infrastruktura przesyłowe w Danii oraz morski gazociąg Baltic Pipe, łączący Polskę z Danią).

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)