Rada nadzorcza Miraculum powierzyła Tomaszowi Sarapacie pełnienie funkcji prezesa, podała spółka."Rada Nadzorcza Miraculum S.A. dokonała następujących zmian w składzie zarządu spółki:

- ze składu zarządu odwołano dotychczasowego prezesa zarządu panią Monikę Nowakowską,

- w skład zarządu powołano pana Tomasza Sarapatę powierzając mu pełnienie funkcji prezesa zarządu,

- delegowano członka rady nadzorczej panią Annę Ścibisz do czasowego pełnienia funkcji członka zarządu na okres 3 miesięcy" – czytamy w komunikacie.

Monika Nowakowska złożyła wcześniej rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Miraculum. Rezygnacje z funkcji członków zarządu złożyli wówczas także Marek Kamola i Tomasz Tuora

Tomasz Sarapata jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Pełnił funkcje prezesa m.in. w Zakładach Odzieżowych Bytom, Dolwis i Breco oraz członka rad nadzorczych m.in. Intermoda i Dolwis. Od 2011 roku jest udziałowcem Concordia 1833 Sp. z o.o.

Działalność Miraculum koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży nowoczesnych preparatów do pielęgnacji skóry, depilacji, a także wyrobów perfumeryjnych i kosmetyków do makijażu. W portfolio spółki znajdują się m.in. marki: Miraculum, Tanita, Pani Walewska, Chopin i Wars. W lutym 2007 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)