"Badania kliniczne są nierozłącznym elementem udoskonalania i potwierdzania skuteczności diagnostycznej naszego urządzenia. Aktualnie rozpoczynamy badanie na bardzo dużą skalę, które obejmie aż 3 tysiące kobiet. Głównym celem badania będzie porównanie skuteczności urządzenia Braster w wykrywaniu zmian patologicznych w piersiach, względem popularnych metod dostępnych na rynku i dalsze doskonalenie naszej metody. Wyniki z badań poznamy prawdopodobnie pod koniec roku" - powiedział prezes Marcin Halicki, cytowany w komunikacie.

Spółka planuje także publikację wyników badania w międzynarodowym, uznanym czasopiśmie medycznym. Wyniki badania oraz publikacja będą istotnymi krokami budowania w międzynarodowym środowisku medycznym świadomości wysokiej skuteczności termografii kontaktowej we wsparciu diagnostyki raka piersi.

"Spośród prowadzonych dotychczas badań klinicznych, Innomed jest największym projektem. Obejmie grupę 3 000 kobiet i będzie prowadzony w 12 ośrodkach klinicznych na terenie kraju" - czytamy dalej.

Jak wyjaśnia spółka, Innomed to badanie skuteczności ciekłokrystalicznej termografii kontaktowej w wykrywaniu zmian patologicznych gruczołu piersiowego kobiet w porównaniu ze standardowymi metodami diagnostycznymi raka piersi takimi jak mammografia czy USG. Badanie będzie prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum (UJCM). Na ten cel konsorcjum Uniwersytetu Jagiellońskiego i firmy Braster otrzymało dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) w kwocie 9,1 mln zł.

"Realizując strategię ekspansji międzynarodowej spółka planuje w I półroczu 2017 r. przeprowadzić pilotażową sprzedaż urządzenia na jednym z wybranych rynków europejskich, a w II półroczu 2017 r. wejść na pozostałe, wybrane rynki UE i USA, gdzie jest największy potencjał sprzedażowy" - czytamy dalej.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2015 r.

(ISBnews)