"W zakresie nowych rynków zostaje cała 'Pribaltika', która jest przez nas dokładnie przeanalizowana, ale trzeba też powiedzieć, że to nie są dzisiaj rynki tak rozwinięte jak rynek polski, czeski albo słowacki" – powiedział Korecki podczas konferencji prasowej.

"Tym niemniej bardzo bacznie przyglądamy się tym rynkom i oczywiście będziemy próbowali się tam pojawić. Mamy na tych rynkach zarejestrowane produkty, mamy moce produkcyjne, więc myślę, że to jest bardziej kwestia 'kiedy' niż 'czy" – dodał.

Spółka skupia się jednak przede wszystkim na obecnych rynkach eksportowych.

"W zeszłym roku eksport w strukturze sprzedaży samych radiofarmaceutyków to było ponad 5%. Chcielibyśmy, żeby co najmniej był podwojony w kolejnych latach" – powiedział także wiceprezes.

Grupa Synektik jest dostawcą produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej. Zajmuje się sprzedażą urządzeń medycznych oraz rozwiązań informatycznych stosowanych w radiologii, a także prowadzi laboratorium badawcze aparatury do diagnostyki obrazowej oraz serwis sprzętu medycznego. Spółka jest również pierwszym w Polsce komercyjnym producentem radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce onkologicznej (PET). Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)