Amerykańscy żołnierze stacjonujący w bazie wojskowej w Żaganiu byli bohaterami reklamy koreańskiego producenta samochodów Hyundai. Widzimy w niej żołnierzy oglądających zakończony właśnie mecz (reklamę nakręcono podczas tegorocznego Super Bowl i wyemitowano w bloku reklamowym zaraz po rozgrywce) w Polsce. Kilka osób zostało zaprowadzonych do innego pomieszczenia, gdzie miały oglądać go w „inny sposób”.

Okazało się, że stacjonujący daleko od rodziny żołnierze dzięki ekranom i kamerom 360º mogli na żywo oglądać mecz „razem” ze swoimi bliskimi obecnymi na stadionie w Teksasie. Wywołało to rzecz jasna radość i wzruszenie w żołnierzach, a następnie w widzach.

Amerykańscy żołnierze w Polsce wspierają wschodnią flankę NATO i pojawili się w naszym kraju na początku stycznia. Obecna brygada przyjechała tu na dziewięciomiesięczną zmianę, podczas której będą się odbywały ćwiczenia z europejskimi sojusznikami.

>>> Polecamy: Trump i Stoltenberg "potwierdzili ważność NATO w niespokojnych czasach"

Reklama

Co jeszcze zachwyciło widzów podczas Super Bowl 2017?

Budweiser zaprezentował dobrze przyjętą reklamę przedstawiającą w filmowy sposób historię Adolphusa Buscha, współzałożyciela marki.

Honda postanowiła zareklamować nową wersję jednego ze swoich modeli, dając życie licealnym zdjęciom znanych osób.

Firmy telekomunikacyjne Sprint i T-mobile postanowiły wyśmiać konkurenta – Verizon – na różne sposoby. Sprint wykorzystał aktora wcześniej grającego w reklamach Verizon, a T-mobile nakręcił prostą parodię „50 twarzy Greya”.

Ogółem jednak ten rok nie był tak ekscytujący reklamowo jak poprzedni. Emocji mógł jednak dostarczyć jeden z trailerów – Netflix zaprezentował pierwszą, krótką zapowiedź drugiego sezonu niezwykle popularnego serialu „Stranger Things”, którego premiera została zapowiedziana na tegoroczne Halloween.