Relacje euroatlantyckie, kwestie bezpieczeństwa Europy i przyszłości naszego kontynentu oraz kontakty dwustronne Polski i Niemiec - to, według prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego, tematy, które poruszone mają być w rozmowie prezydenta Andrzeja Dudy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Kanclerz Niemiec złoży we wtorek po południu wizytę w Warszawie. Rozpoczęcie jej spotkania z prezydentem planowane jest na godz. 15.45.

Prezydencki minister powiedział we wtorek rano w radiowej Trójce, że ważne jest, iż strona niemiecka poprosiła o tzw. ścisłe cztery oczy, czyli spotkanie kanclerz Merkel i prezydenta Dudy, nawet bez udziału tłumaczy.

"To będzie takie spotkanie naprawdę obojga polityków. Potem krótkie rozmowy plenarne, ale poproszono bardzo wyraźnie, że pani kanclerz prosi o ścisłe cztery oczy z panem prezydentem" - powiedział Szczerski.

Pytany, czy domyśla się, czego ta rozmowa będzie dotyczyła, odpowiedział, że tego o czym już wcześniej mówił - czyli kwestii relacji euroatlantyckich i bezpieczeństwa Europy.

"Zajmujemy się intensywnie kontaktami ze stroną amerykańską i zajmujemy się także intensywnie kwestią bezpieczeństwa Europy i Polski. Myślę, że to są tematy, które są także istotne w relacjach polsko-niemieckich" - powiedział Szczerski.