Bogdanka kończy prace ws koncesji na złoże Ostrów


Warszawa, 10.02.2017 (ISBnews) - Lubelski Węgiel Bogdanka kończy przygotowania do złożenia wniosku o koncesję wydobywczą na złoże Ostrów, poinformował prezes Krzysztof Szlaga. Spółka nie rezygnuje także ze starań o złoże Orzechów.
"Intensywnie pracujemy i kończymy przygotowywać się do złożenia wniosku o koncesję na złoże Ostrów. To nam pozwoli zwiększyć zasoby do 450 mln ton łącznie ze złożem Puchaczów" - powiedział Szlaga podczas konferencji prasowej.
Dzięki pozyskaniu nowego złoża spółka chce przedłużyć żywotność kopalni o 50 lat. Szacowane nakłady na ten cel po 2025 r. to 1,2-1,3 mld zł, przy głównych wydatkach w okolicach 2030 r. Zasoby operatywne złoża Ostrów szacowane są na 186 mln ton.
Prezes podkreślił też, że Bogdanka nie rezygnuje ze starań o złoża K-6 i K-7.
"Jesteśmy w sześciu różnych procesach w kwestii K-6 i K-7. Poza tym, z tego co wiem, to nikt nie złożył wniosku o koncesję na wydobycie na tym obszarze" - powiedział.
"Jesteśmy przygotowani również do tego, by złożyć wniosek o koncesję również na innych obszarach, także K-6 i K-7" - podsumował Szlaga.
LW Bogdanka na koniec 2015 r. miała 14,4% udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 22,5% w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Od października 2015 r. należy do grupy kapitałowej Enei. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.
(ISBnews)