Ailleron chce utworzyć spółkę zależną w Singapurze, w celu przyspieszenia sprzedaży na rynku azjatyckim, podała spółka.
"Ailleron przedstawił członkom rady nadzorczej koncepcję dalszego rozwoju grupy kapitałowej Ailleron, w tym projekt utworzenia spółki w Singapurze, w 100% zależnej od Ailleron" – czytamy w komunikacie.

Celem utworzenia spółki zależnej jest przyspieszenie sprzedaży Ailleron na rynku azjatyckim w zakresie produktu LiveBank, nowej linii produktowej Wealth oraz specjalizowanych usług outsourcingu IT, podano również.

|Rada nadzorcza podjęła uchwałę w przedmiocie wyrażenia zgody na utworzenie spółki zależnej z siedzibą w Singapurze. Ponadto, rada nadzorcza spółki wyraziła również zgodę na udzielenie przez spółkę pożyczki do kwoty 500 000 zł na rzecz spółki zależnej z siedzibą w Singapurze" – czytamy dalej.

Ailleron (połączone firmy: Wind Mobile i Software Mind) specjalizuje się w budowaniu produktów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Produkty skierowane są zarówno do szeroko pojętego sektora finansowego, jak i telekomunikacyjnego oraz hotelarskiego. Flagowe rozwiązania firmy to m.in.: LiveBank, iLumio, czy Ringback Tones.

(ISBnews)