Warszawa, 23.03.2017 (ISBnews) - WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi zarekomenduje akcjonariuszom wypłatę nie mniej niż 40% zysku za 2016 r. w formie dywidendy, zgodnie z polityką dywidendową, poinformował prezes Mariusz Muszyński.
"WDB już od lat regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Dzięki rekordowo wysokim, a jednocześnie stabilnym wynikom grupy możemy podtrzymać tą tradycję i jako zarząd zamierzamy zarekomendować podział zysku zgodnie z przyjętą polityką dywidendową. Wypłata dywidendy nie zaburza polityki inwestycyjnej w rozwój nowych kanałów dystrybucji w oparciu o kosztowne rozwiązania IT" - powiedział Muszyński, cytowany w komunikacie.
Polityka dywidendowa WDB zakłada rekomendowanie wypłaty dywidendy w wysokości nie mniejszej niż 40% wypracowanego przez spółkę zysku netto.
W ub.r. dywidenda wyniosła 0,07 zł na akcję, co dało stopę dywidendy w wysokości 3%, podano także.
W 2016 r. WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi odnotował 3,1 mln zł zysku netto.
WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi jest licencjonowanym brokerem ubezpieczeniowym. Spółka jako broker ubezpieczeniowy zajmuje się dostawą analiz, audytów, programów ubezpieczeniowych i ich bieżącej obsługi. Akcje WDB od lipca 2010 roku są notowane na rynku NewConnect.
(ISBnews)