Pakistan: Powstaje ogrodzenie wzdłuż granicy z Afganistanem

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
26 marca 2017, 09:29
Władze Pakistanu ogłosiły, że rozpoczęły budowę ogrodzenia wzdłuż granicy z Afganistanem. Islamabad dodaje, że konstrukcja powstaje w miejscach, w których regularnie dochodziło do ataków przeprowadzanych przez bojowników.

Jak ocenia w niedzielę agencja Associated Press, budowa ogrodzenia może doprowadzić do dalszego pogorszenia stosunków na linii Islamabad - Kabul. Rządy obu państw od dawna oskarżają się o przymykanie oczu na działalność islamskich bojowników na swoich terytoriach.

Szef pakistańskiego wojska generał Kamar Dżawed Badżwa ogłosił w sobotę, że ogrodzenie powstanie w "strefach wysokiego zagrożenia". Podkreślił to podczas wizyty w regionie plemiennym, znajdującym się na obszarze przygranicznym. W jego ocenie powstanie konstrukcji będzie korzystne zarówno dla Pakistanu, jak i Afganistanu.

Granica między tymi państwami liczy 2,4 tys. km. Została wytyczona w czasach kolonialnych, jednak nie jest uznawana przez afgańskie władze. (PAP)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj