WDB rekomenduje wypłatę 0,12 zł dywidendy na akcję za 2016 r.


Warszawa, 31.03.2017 (ISBnews) - Zarząd WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi zarekomendował przeznaczenie kwoty 2,44 mln zł na dywidendę, co da wypłatę w wysokości 0,12 zł na jedną akcję, a stopa dywidendy wyniesie 4,7%, podała spółka.
Zgodnie z obowiązującą polityką dywidendową, zarząd WDB rekomenduje walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w wysokości nie mniejszej niż 40% wypracowanego przez spółkę zysku netto.
"W tym roku, po raz kolejny chcemy podzielić się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami. Dzięki bardzo dobrym i jednocześnie stabilnym wynikom proponujemy przeznaczyć na dywidendę 98% jednostkowego zysku netto" – powiedział prezes Mariusz Muszyński, cytowany w komunikacie.
W 2016 roku spółka osiągnęła 2,49 mln zł jednostkowego zysku netto, co oznacza wzrost o 5,3% względem poprzedniego roku. Skonsolidowany zysk netto wzrósł o 47,9% i wyniósł 3,1 mln zł.
W ubiegłym roku WDB wypłaciło akcjonariuszom 1,4 mln zł z zysku za 2015 roku. Dywidenda na akcję wyniosła 7 groszy, co dało stopę dywidendy w wysokości 3%.
WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi jest licencjonowanym brokerem ubezpieczeniowym. Spółka jako broker ubezpieczeniowy zajmuje się dostawą analiz, audytów, programów ubezpieczeniowych i ich bieżącej obsługi. Akcje WDB od lipca 2010 roku są notowane na rynku NewConnect.
(ISBnews)